Inwestycje publiczne

Województwo pomorskie inwestuje w dzieci!

Poznajcie publiczne inwestycje wspierające rozwój najmłodszych mieszkańców województwa.

 

Mobilne sztuczne lodowisko "Biały Orlik" w Ustce, podmiot odpowiedzialny: Centrum Kultury Gminy Ustka

 

 

Od stycznia 2016 roku Gmina Ustka może się pochwalić lokalną innowacją - jest to sztuczne mobilne lodowisko. Od dawna istniało zapotrzebowanie na taki obiekt w naszym regionie.


Inwestycja dostosowana jest do potrzeb rozwojowych dzieci - to nauka, zabawa, ruch na świeżym powietrzu, spędzanie czasu w gronie najbliższych - rodziny, przyjaciół i znajomych; również uczestnictwo w lokalnym życiu kulturalnym, gdyż gminne lodowisko jest areną wielu ciekawych wydarzeń, w tym rozrywkowych, edukacyjnych i społecznych. Jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie dzieci uczą się nowych zdolności, koordynacji ruchów i przede wszystkim kształtują postawę aktywnego sportowca. To w końcu rekreacja i turystyka, bowiem lodowisko znajduje się w nadmorskim kurorcie, jakim jest Ustka.

 

Miniteka - Filia Biblioteki Sopockiej dla dzieci, podmiot odpowiedzialny: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

 

 

Miniteka, to filia Biblioteki Sopockiej otwarta po remoncie w 2016 roku, cała przeznaczona dla najmłodszych użytkowników. Regały książek to nie wszystko! Puzzle, komiksy, klocki, planszówki, filmy, audiobooki... Mamy cztery duże, przytulne, kolorowe pomieszczenia, pozwalające na tworzenie bogatego programu dla dzieci. Mamy miejsce do zabawy, zajęć ruchowych i plastycznych, wygodne poduchy dla dzieci na spotkania autorskie, projekcje filmów i przedstawienia teatralne w naszym sławnym Teatrzyku Pacynka! W Teatrzyku mamy "prawdziwą" scenę z podwójną kurtyną do przedstawień lalkowych lub dla małych, "prawdziwych" aktorów.

 

Pomieszczenia Miniteki zostały w całości zaprojektowane przez Bibliotekarki, które brały także czynny udział w pracach remontowych i dekoracyjnych. W 2016 roku w Minitece odbyło się 208 wydarzeń przeznaczonych wyłącznie dla dzieci, w których wzięło udział 4079 małych uczestników!

 

Niepubliczna Poradnia Wspomagania Rozwoju „Po Drodze”

 

Zajmuje się diagnozą, terapią dzieci, oraz wspieraniem rodziców w podejmowaniu działań wspierających rozwój dziecka. Grupa wykwalifikowanych specjalistów monitoruje, wspiera i stymuluje najmłodszych zagrożonych niepełnosprawnością, bądź wymagających stymulowania rozwoju. Zespół składa się z psychologów, logopedów i pedagoga.

Poradnia prowadzi bezpłatne zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju, w tym terapia ręki, pomoc logopedy, pedagoga, jak i integrację sensoryczną. Dzieci i młodzież niewidoma i niedowidząca już od 4 lat może brać udział w zajęciach rewalidacyjnych odbywających się dotychczas w innej siedzibie.

PSONI jest Stowarzyszeniem, które wspiera dzieci i rodziców od ponad 50 lat. W 2016 skończył się remont kompleksowego centrum wspierania. Drugie piętro budynku przy ul. Jagiellońskiej 11 w Gdańsku przemieniło się w Niepubliczną Poradnię Wspomagania Rozwoju „Po Drodze”.

Nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc miasta, oraz środków z grantów Funduszy Norweskich i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Dobrze-wydane-5-mln-zl-na-dzieci-niepelnosprawne,a,52301 
http://psouu.gda.pl/aktualnosci/piknik-psouu-gdansk/ 

Inwestycje publiczne – pozostałe:

Rekomendacje

Kasia:

Inwestycje w dzieci są bardzo potrzebne, bo dzieci są nasza przyszłością. Dobrze że podejmujecie taki temat, może inni te pomyślą że warto.... »

Aldona:

Ciekawe, nawet bardzo, my już zgłosiliśmy!... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2024