Inwestycje publiczne

Województwo mazowieckie inwestuje w dzieci!

Poznajcie publiczne inwestycje wspierające rozwój najmłodszych mieszkańców województwa mazowieckiego.

 

Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii w Siennicy, podmiot odpowiedzialny: Gmina Siennica

 

 

W laboratorium można prowadzić szkolenia i pokazy co podniesie świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży, rozszerzając ich wiedzę na temat instalacji wytwarzających energię ze źródeł odnawialnych. Zajęcia w laboratorium wykształcą wśród uczestników postawy proekologiczne, przyczynią się do samodzielnych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska, a także spowodują większe zaangażowanie w ochronę przyrody. Celem laboratorium jest wskazanie sposobów w jakie można wykorzystywać energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

 

Żłobek nr 55 w Rembertowie, podmiot odpowiedzialny: Zespół Żłobków m. st. Warszawy

 

Miasto stołeczne Warszawa w 2016 roku zrealizowało budowę 55 miejskiego żłobka. Placówka mieści się w nowym, wolno stojącym budynku, przeznaczonym dla 150 dzieci. Żłobek służy nie tylko dzieciom mieszkańców dzielnicy Rembertów, ale też blisko położonej Wesołej i Wawra oraz innych dzielnic miasta. Wszystkie 5 grup posiada przestronne sale zabaw, a sale do zabaw ruchowych wyposażone są w sprzęt do zajęć z zakresu integracji sensorycznej i baseny z piłeczkami. Żłobek posiada również salę rekreacyjną oraz duży plac zabaw.

 

Modernizacja żłobka nr 41 w Wawrze, podmiot odpowiedzialny: Zespół Żłobków m. st. Warszawy

 

 

Dzięki modernizacji najmłodsi mieszkańcy Warszawy odpoczywają w przytulnych i wyciszających sypialniach. Łazienki są specjalnie przystosowane do potrzeb maluchów. Żłobek przyjmuje dzieci ze wszystkimi alergiami pokarmowymi. Posiłki w żłobku są wysokiej jakości, zdrowe i świeże. Dzięki pracom modernizacyjnym pomieszczenia w żłobku stały się przestrzenne i dają szansę na swobodną aktywność ruchową małych dzieci.

 

Sala doświadczeń świata w żłobku nr 50, podmiot odpowiedzialny: Zespół Żłobków m. st. Warszawy

 

 

Jedno z pomieszczeń żłobka w 2016 roku zostało zaadaptowane na salę doświadczania świata. Projekt, którego inicjatorami byli rodzice dzieci uczęszczających do żłobka wraz z pracownikami, został zrealizowany w ramach środków pochodzących z budżetu partycypacyjnego. Pomieszczenie to zostało wyposażone w różnorodne profesjonalne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów - dotyku, wzroku, słuchu, równowagi, węchu i smaku, które umożliwiają dzieciom lepsze poznawanie i doświadczanie świata, ułatwiają odbiór i interpretację bodźców pochodzących z otoczenia, a także zapewniają odprężenie, wyciszenie i wypoczynek. Sala ta jest miejscem wielozmysłowej terapii dzieci i dorosłych - z dysfunkcjami, niepełnosprawnością, jak również osób zdrowych.

 

Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę w Warszawie, podmiot odpowiedzialny: Fundacja Zwalcz Nudę

 

 

Klub Zwalcz Nudę to rodzinne miejsce jakiego nie było jeszcze na Pradze Południe. Jest tu kafejka, świetlica, wypożyczalnia gier planszowych i sala zabaw dla dzieci. Organizujemy bezpłatne zajęcia i warsztaty. W Klubie każdy może poczuć się jak w domu, zawsze otwartym dla chętnych, pełnym atrakcji dla najmłodszych, starszych i trochę większych.

 

Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie, podmiot odpowiedzialny: Fundacja Belle Époque

 

 

Nostalgiczna wyprawa w przeszłość dla dzieci w wieku od 5 do 105 lat. To najbardziej tajemniczej i urzekające Muzeum w Polsce. Ponad 100 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek. Unikatowa kolekcja zabawek sakralnych. Dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące maleńkich drobiazgów. Niezliczona ilość godzin wspaniałej zabawy, która dawno przeminęła, ale której czar urzeka nas do dziś. Celem fundacji jest szerzenie wiedzy na temat zabawek, a szczególnie domków dla lalek. Zajmujemy się również ochroną i konserwacją dawnych zabawek.

 

Poczytalnia na dworcu kolejowym w Legionowie, podmiot odpowiedzialny: Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

 

Ostatni element inwestycji Centrum Komunikacyjnego - Multimedialna Strefa Obsługi Pasażera. Poczytalnia to biblioteka, ale też miejsce działań kulturalnych. Odbywają się tu wykłady, bezpłatne pogawędki językowe, spotkania z pisarzami, zajęcia dla dzieci w tym plastyczne, taneczne i kodowanie.

 

Ścieżka ekologiczna w Lubowidzu, podmiot odpowiedzialny: Gmina Lubowidz

 

 

Ścieżka Ekologiczna o długości 1 km jest doskonałym miejscem do spędzania czasu przez rodziców z dziećmi w otoczeniu przyrody. To doskonałe połączenie rekreacji z edukacją. Dużo otwartej przestrzeni, przestronne ścieżki i teren z dala od zgiełku. Wyposażony w ławeczki, wiaty, miejsca ogniskowe, gry plenerowe i edukacyjne. W towarzystwie "dzikich zwierząt" można się świetnie i bezpiecznie bawić i odpoczywać.

 

Miejsce położone na terenie obszaru Natura 2000 w otulinie Doliny Wkry i Mławki. Miejsce to jest ciągle uzupełniane o nowe atrakcje - nowe gry, figury a teren pielęgnowany. W ciepłe dni to wspaniałe miejsce na piknik, ognisko, lekcje przyrody i ekologii. Zimą - wspaniały teren do spacerów i podziwiania jej uroków - wśród licznych drzew i krzewów spotkać można prawdziwych i żywych mieszkańców lasu, którzy zima mogą liczyć tam na smakołyki w przygotowanych dla nich karmnikach.

 

Mały Kopernik – mini park doświadczania świata przy Szkole Podstawowej nr 94 w Warszawie, podmiot odpowiedzialny: Zespół Inwestycji dla Dzielnicy Włochy

 

Przy Szkole Podstawowej nr 94 powstał mini park doświadczania świata - zespół urządzeń edukacyjnych umożliwiających poznawanie świata poprzez zabawę. Inwestycja sfinansowana ze środków budżetu obywatelskiego.

 

Integracyjny plac zabaw dla dzieci w parku Powstańców Warszawy w Warszawie, podmiot odpowiedzialny: Wydział Infrastruktury Dla Dzielnicy Wola

 

W parku im. Powstańców Warszawy powstał integracyjny plac zabaw wyposażony w urządzenia dla dzieci w różnym wieku, dostępny również dla najmłodszych mieszkańców Woli poruszających się na wózkach. Inwestycja sfinansowana ze środków budżetu obywatelskiego.

 

Nasz wspólny „Plac Muranów” w Warszawie, podmiot odpowiedzialny: Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Śródmieście

 

Powstało nowe miejsce spotkań dla mieszkańców, a na nim plac zabaw sprzyjający rekreacji i twórczej edukacji dzieci zdrowych i niepełnosprawnych z różnych grup wiekowych. Inwestycja sfinansowana ze środków budżetu obywatelskiego.

 

Szkolna Izba Regionalna przy ZSP we Wsoli, podmiot odpowiedzialny: Zespół Szkół Publicznych im. Witolda Gombrowicza we Wsoli

 

 

Szkolna Izba Regionalna jest nie tylko miejscem, gdzie odbywają się zajęcia dydaktyczne dla uczniów od klas 0 do III gimnazjum. Realizowane są tu projekty edukacyjne dla gimnazjalistów (ekologiczne, ogrodnicze, plastyczne i techniczne). Jest to miejsce, gdzie po lekcjach można nauczyć się rękodzieła, a czasie ferii zimowych odbywały się zajęcia plastyczne. Opiekunowie Izby i uczniowie w roli asystentów organizują tu imprezy związane z rokiem liturgicznym i polskimi zwyczajami świątecznymi, a także wystawy i imprezy typu Święto Miodu, czy wieczorki poezji. Chętnie goszczeni są uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomiu.

 

Klimat Izby jest przyjazny, nie kojarzy się z rygorem szkolnym, lecz z przyjemną, pachnącą miodem i chlebem wiejską chatą. Wiele dzieci z dumą przekazuje eksponaty za zgodą rodziców, by pozostawić ślad nie tylko po sobie,ale i po kulturze odchodzącej w przeszłość. Najmłodsi uczniowie z entuzjazmem przychodzą tu poznawać wyposażenie dawnej chaty i narzędzia odchodzące w zapomnienie. 

Inwestycje publiczne – pozostałe:

Rekomendacje

Kasia:

Inwestycje w dzieci są bardzo potrzebne, bo dzieci są nasza przyszłością. Dobrze że podejmujecie taki temat, może inni te pomyślą że warto.... »

Aldona:

Ciekawe, nawet bardzo, my już zgłosiliśmy!... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2024